Kristen Stewart (Bella Swanová)

15. července 2009 v 20:03 | Lee |  Twilight - Cast
KRISTEN STEWART
- Bella Swanová -

Datum narození: 9.4.1990
Místo narození: LA, Kalifornie, USA
Znamení: BeranKRISTEN: Kristen Stewart se narodila 9. dubna 1990 v Coloradu, USA. Jejím otcem je známý producent televize FOX John Stewart. Před kamerou se poprvé - nepočítám miniroličku ve filmu Třináctý rok (The Thirteenth Year) - objevila ve filmu Rose Trocheové Životní jistoty (The Safety of Objects). První velká role této mladé herečky přišla v roce 2002 v thrileru Úkryt (Panic Room). Kristen se k této roli dostala hlavně proto, že je nápadně podobná Jodie Foster, která ve filmu hrála její matku.

Po úspěšném filmu Úkryt následoval v roce 2003 snímek Cold Creek Manor od Mika Figgise. Dnes její kritiky nejvíce uznávaná role je ve skvělém dramatu Mluv (Speak), který natočila v roce 2004. Kristen bylo pouhých 13 let když si v tomto filmu zahrála roly studentky prvního ročníku střední školy, která byla znásilněna a musí se vypořádat se svým citovým traumatem. Kristen sklidila velkou chválu za ztvárnění tohoto podivuhodného portrétu mladistvých citů, které vyjádřila jen málem slov. Postava kterou ztvárnila totiž ve filmu příliš nemluví, o to těší bylo jí hrát. Později si zahrála v méně známých filmech jako Undertow (2004) a Fierce People (2005). Dále také hrála hlavní roly v rodinné komedii Chyťte tu holku (Catch That Kid).
Můžeme ji také vidět ve filmu od tvůrců Jumanji s názvem Zathura. Kristen hraje starší sestru dvou bratrů Lisu, její sourozenci objevily záhadnou hru, která je přenese do vesmíru, kde zažijí plno dobrodružství.

Dále také ve filmu The Messengers ve kterém Kristen hraje roly Jess, film bude nejspíše dokončen v příštím roce, k nám se však dostane o něco později. Další novinkou je role Lucy Hardwicke ve filmu In the Land of Women, který se zatím připravuje.
V osobním životě je Kristen vášnivou surfařkou a žije s rodiči a bratrem Cameronem v Los Angeles.

Avšak nejvíce ji proslavil film Twilight (Stmívání), kde hraje obyčejnou dívku Bellu, která se zamiluje do upíra.


BELLA: Plným jménem Isabella Marie Swan, se narodila 13. září 1988 ve Forks, ze kterého se spolu s matkou odstěhovala, když jí bylo jen šest měsíců. Když se její matka znovu vdala, Bella se odstěhovala zpátky do Forks ke svému otci, protože její nevlastní otec musí hodně cestovat a její matka byla nešťastná, že nemůže cestovat s ním.

Bella je štíhlá, má dlouhé a tmavě hnědé vlasy a čokoládové oči. Je extrémně neohrabaná. Většině upírů její krev velmi pěkně voní. I jako člověk má zvláštní vlastnost - má velmi soukromou mysl, takže veškeré upírské triky, které se dotýkají mysli, na ni neplatí.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama